مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

با مشاوره با کارشناسان ما قبل از خرید از اصالت کالا و انتخاب بهترین روانکار اطمینان حاصل کنید.
حمل و نصب رایگان

تحویل کالا در تمام ایران

تحویل سفارشات در کوتاه ترین زمان در هر نقطه از ایران.
ضمانت محصولات

ضمانت محصولات

کلیه کالاها با ضمانت سلامت و بازگشت پول در صورت وجود مشکل فنی در کالا به فروش می رسند.

واردات مستقیم

واردات انواع روغن و گریس صنعتی

واردات مستقیم انواع روغن و گریس صنعتی

آزمایش و بازرسی

آزمایش محصولات، کنترل و بازرسی

10000 متر فضای سرپوشیده جهت انبارداری مدرن

کیفیت و گارانتی

ضمانت بازگشت پول

ضمانت بازگشت پول در صورت عدم کیفیت محصول


اخبار نفت، گاز، روغن و روانکاری

حوزه حمل و نقل دومین مصرف کننده بزرگ انرژی در ایران است

حوزه حمل و نقل دومین مصرف کننده بزرگ انرژی در ایران است

به گزارش بخش خبری آروشا به نقل از خبرگزاری شانا، مدیر انرژی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: پس از بخش ساختمان، بیشترین انرژی در حوزه حمل و نقل مصرف می‌شود.
شرکت روغن صنعت آروشا فروش و پخش محصولات مرتبط با روغن کمپرسور سنتتیک در سراسر ایران

به گزارش شانا، حامد حوری جعفری در سومین نشست تخصصی با موضوع «فرصت‌های سرمایه‌گذاری در صنعت سوخت‌های جایگزین در ایران» در روز دوم از هفتمین همایش و نمایشگاه دوسالانه انجمن خودروهای گازسوز آسیا-اقیانوسیه (آنگوا)، اظهار کرد: البته حمل و نقل در ایران رتبه دوم و در دنیا رتبه نخست مصرف انرژی را داراست.

وی با بیان اینکه در بخش حمل و نقل سبک و سنگین کشور با چالش‌هایی روبه‌رو هستیم، گفت: برای نمونه میانگین عمر خودروهای سنگین در دنیا حدود هشت سال، اما میانگین آن در ایران به 22.5 سال است.

حوری جعفری با بیان این‌که افزون بر ناوگان حمل ونقل در تعداد جایگاه‌های گاز نیز مشکل داریم، ادامه داد: از 18 میلیون خودروهای موجود در کشور 4.5 میلیون آن خودروی سی ان جی سوز است، اما تعداد جایگاه‌های عرضه سوخت سی ان جی متناسب با آن نیست و تمایل شهروندان را برای استفاده از سوخت در مسافت‌های طولانی و بین شهری کم می کند.

افزایش سهم سی ان جی در کشور تا افق 2050

در ادامه این نشست، پرویز افشاری آغاجری، مسئول بخش خودروی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران  همانند نشست تخصصی نخست، درباره این‌که بهتر است چه نوع سوخت جایگزینی استفاده شود، گفت: موضوع امنیت انرژی و آلودگی‌ها ما را به سمت استفاده از سوخت‌های جایگزین هدایت می‌کند.

افشاری گفت: در افق 2050 میلادی، سی ان جی درصد زیادی از سبد سوخت دنیا را به خود اختصاص خواهد داد، از این رو  باید به سوخت سی ان جی به عنوان یک مزیت در کشور نگاه کنیم.

محمد صالحی، مسئول طراحی خودرو با سوخت‌های جایگزین با بیان این‌که پیش بینی می‌شود پس از سال 2017، تعداد خودروهای با موتور احتراق کاهش یابد، گفت: احتمال می‌رود تا سال 2050 میلادی خودروهای با موتور پایه بنزین دیگر وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در آینده شاهد گسترش خودروهای هیبریدی خواهیم بود، افزود: البته هرکشوری باید با توجه به شرایط داخلی خود نسبت به تولید خودروهای مناسب اقدام کند.

در ادامه نشست، امیر حسن کاکایی، عضو دانشکده خودروی دانشگاه علم و صنعت درباره مزایا و چالش‌های صنعت خودروهای گازسوز توضیح داد و گفت: تعداد تحقیقاتی که در زمینه خودروهای سی ان جی سوز در دنیا انجام شده از سال 2002 تا 2007 به شدت افزایش یافت.

وی با بیان اینکه ایران در این تحقیقات جایگاه مهمی دارد، ادامه داد: البته کشورهایی همانند ژاپن و ایتالیا که سهمی در سی ان جی ندارند، در این زمینه تحقیقات گسترده‌ای انجام داده اند.

کاکایی از وجود گاز طبیعی در ایران، سرمایه گذاری روی موتور پایه گازسوز، شبکه توزیع مناسب، سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت تجهیزات در داخل، تحقیقات و دانش موجود در کشور، مزیت رقابتی از نظر قیمت تمام شده سوخت و مزایای رقابتی نسبت به سوخت‌های جایگزین و قوای محرکه نوین، به عنوان مزایای استفاده از خودروهای گازسوز در کشور نام برد.

وی گفت: استفاده از سی ان جی می تواند در کاهش تولید گازهای گلخانه ای بسیار موثر باشد و در تولید این سوخت، حجم اندکی آب مصرف می‌شود.این مطلب مفید بود ؟
1 3