مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

با مشاوره با کارشناسان ما قبل از خرید از اصالت کالا و انتخاب بهترین روانکار اطمینان حاصل کنید.
حمل و نصب رایگان

تحویل کالا در تمام ایران

تحویل سفارشات در کوتاه ترین زمان در هر نقطه از ایران.
ضمانت محصولات

ضمانت محصولات

کلیه کالاها با ضمانت سلامت و بازگشت پول در صورت وجود مشکل فنی در کالا به فروش می رسند.

واردات مستقیم

واردات انواع روغن و گریس صنعتی

واردات مستقیم انواع روغن و گریس صنعتی

آزمایش و بازرسی

آزمایش محصولات، کنترل و بازرسی

10000 متر فضای سرپوشیده جهت انبارداری مدرن

کیفیت و گارانتی

ضمانت بازگشت پول

ضمانت بازگشت پول در صورت عدم کیفیت محصول


اخبار نفت، گاز، روغن و روانکاری

تعیین زمان مهار آتش، به شرایط چاه و روش نهایی مقابله با حادثه بستگی

تعیین زمان مهار آتش، به شرایط چاه و روش نهایی مقابله با حادثه بستگی

به گزارش بخش خبری آروشا به نقل از خبرگزاری شانا، معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به 2 سناریوی مهار حریق چاه 147 رگ‏ سفید، گفت: تعیین زمان مهار آتش، به شرایط چاه و روش نهایی مقابله با حادثه بستگی دارد.
شرکت روغن صنعت آروشا فروش و پخش محصولات مرتبط با روغن اتوماتیک در سراسر ایران

محسن پاک‎نژاد که از دیروز (هشتم آبان‎ماه) در محل حادثه حضور یافته است، دقایقی پیش، در گفت‌وگو با خبرنگار شانا آخرین وضع عملیات مهار آتش سوزی چاه شماره 147 میدان رگ سفید را تشریح کرد.

وی در ابتدا این حادثه را به خانواده جانباختگان تسلیت گفت و عنوان کرد: یاد و خاطره 2 برادر گرامی و همکار غیرتمند شرکت ملی حفاری ایران را گرامی می‎دارم که تا آخرین لحظه، دست از تلاش نکشیدند و جان به جان آفرین تسلیم کردند.

پاک‎نژاد در ادامه با بیان این‎که در مهار فوران چاه، سازماندهی قوای فنی، تخصصی، عملیاتی و پشتیبانی و تعیین فرمانده عملیات، اصلی‎ترین اقدامات بود که انجام شد، ادامه داد: تسطیح محوطه چاه آغاز شده و ادامه خواهد داشت و اقداماتی از جمله احداث جاده جدید برای تسهیل دسترسی‎ها، احداث استخر آب برای خنک سازی و تامین پمپ‎های آب نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران با اشاره به این‎که برای مهار حادثه، به هیچ روشی به تنهایی اتکا نشده و بررسی روش‎های مختلف به منظور انتخاب بهترین روش و مهار آتش‎سوزی در کمترین زمان ممکن مدنظر است، گفت: با همکاری اداره فنی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت ملی حفاری، همه اقدام‌های لازم برای مهار  حادثه در برنامه است.

وی درباره برنامه تولید از چاه 147 گفت: پیش‎بینی می‎شد در صورت تکمیل عملیات حفاری و آغاز تولید از چاه 147، برداشت روزانه هزار و 500 تا 2 هزار بشکه نفت از این چاه میسر شود.

معاون امور تولید شرکت ملی نفت ایران درباره تجربه‎های مشابه با این حادثه، به حادثه نفت‎شهر اشاره کرد که مهار آن حدود 40 روز به طول انجامید و توضیح داد: تعیین زمان مهار آتش‎سوزی، به شرایط چاه و روش نهایی مقابله با حادثه بستگی دارد؛ به طوریکه اگر بتوانیم از سطح چاه برای مهار حادثه وارد عمل شویم، پیش‎بینی می‎شود 35 تا 40 روز عملیات مهار زمان ببرد و اگر شرایط چاه چنین اجازه‎ای ندهد، باید با روش‎های مختلف برای مهار از کف اقدام کنیم که این امر، مستلزم حفر یک چاه کمکی و به طور طبیعی زمانبرتر است. در این روش حتی ممکن است مهار عملیات تا سه ماه نیز به طول انجامد.

هفتم آبان ماه امسال، دکل حفاری 95 فتح شرکت ملی حفاری ایران بر اثر فوران گاز چاه 147 رگ سفید دچار حریق شد و متاسفانه در این حادثه، 2 تن از کارکنان شرکت ملی حفاری ایران جان باختند.این مطلب مفید بود ؟
4 4
2.58