مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

با مشاوره با کارشناسان ما قبل از خرید از اصالت کالا و انتخاب بهترین روانکار اطمینان حاصل کنید.
حمل و نصب رایگان

تحویل کالا در تمام ایران

تحویل سفارشات در کوتاه ترین زمان در هر نقطه از ایران.
ضمانت محصولات

ضمانت محصولات

کلیه کالاها با ضمانت سلامت و بازگشت پول در صورت وجود مشکل فنی در کالا به فروش می رسند.

واردات مستقیم

واردات انواع روغن و گریس صنعتی

واردات مستقیم انواع روغن و گریس صنعتی

آزمایش و بازرسی

آزمایش محصولات، کنترل و بازرسی

10000 متر فضای سرپوشیده جهت انبارداری مدرن

کیفیت و گارانتی

ضمانت بازگشت پول

ضمانت بازگشت پول در صورت عدم کیفیت محصول


اخبار نفت، گاز، روغن و روانکاری

شمارش معکوس برای برگزاری نخستین مناقصه نفتی

شمارش معکوس برای برگزاری نخستین مناقصه نفتی

به گزارش بخش خبری آروشا به نقل از خبرگزاری شانا، شرکت ملی نفت ایران روز گذشته (13 دی‎ماه) اسامی 29 شرکت اکتشاف و تولید بین‎المللی را که برای حضور در مناقصه‎های بالادستی صنعت نفت ایران تایید شده‎اند اعلام کرد و به این ترتیب، برگزاری مناقصه‎ها برای توسعه میدان‎های نفت و گاز در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی، یک گام به مرحله اجرا نزدیک‎تر شد.
شرکت روغن صنعت آروشا فروش و پخش محصولات مرتبط با روغن توربین در سراسر ایران

شرکت ملی نفت ایران با هدف توسعه میدان‎های نفت و گاز به خصوص میدان‎های مشترک و با در نظر گرفتن ضرورت افزایش ضریب بازیافت به منظور بهره‎برداری بهینه از میدان‎های قدیمی، مدل قراردادی جدیدی را تدوین و از شرکت‎های اکتشاف و تولید (E&P) خارجی معتبر و واجد شرایط دعوت کرد تا در فرآیند ارزیابی صلاحیت شرکت کنند؛ فرایندی که حالا شرکت ملی نفت ایران از نهایی شدن آن خبر داده و اعلام کرده است 29 شرکت مورد تایید قرار گرفته‎اند.

در شرایطی که بسیاری تصور می‎کردند از بین حدود 60 شرکت بین‎المللی متقاضی حضور در مناقصه‎های بالادستی صنعت نفت ایران، اغلب این شرکت‎ها تایید شوند و به مناقصه‎ها راه یابند، اما  به‎نظر می‎رسد همانطور که پیشتر علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرده بود، انتخاب‎های سختگیرانه و دقیق در دستور کار این شرکت قرار داشته است.

کاردر با بیان این که با توجه به بهبود فضای رقابتی و مناسب شدن قیمت‎ها در پسابرجام، شرکت ملی نفت ایران در تصمیم‎گیری برای همکاری با شرکت‎های بین‎المللی، سختگیرتر شده است و شرکت‎های معتبر و تکنیکی در اولویت همکاری قرار دارند، اعلام کرده بود: «آن دسته از شرکت‎های بین‎المللی می‎توانند در مناقصه‎های نفتی ما شرکت کنند که در وهله نخست در زمره شرکت‎های اکتشاف و تولید (E&P) یا شرکت‌های بین‎المللی نفتی (IOC) بوده و افزون بر آن، به‎طور حتم رتبه اعتباری یکی از سه سازمان معتبر فیچ، استاندارد اند پورز و مودی را در اختیار داشته باشند». به گفته وی، بدون در نظر گرفتن شرکت‎های آمریکایی، حدود ٣٧ شرکت در دنیا با چنین شرایطی فعالیت می‎کنند.

حالا اسامی 29 شرکت تایید شده خارجی اعلام شده است؛ نام‎هایی که اغلب در دنیای انرژی شناخته شده‎اند. دی‎ان‎او نروژ، انی ایتالیا، توتال فرانسه، وینترسهل آلمان، اینپکس ژاپن، مرسک دانمارک، او‎ام‎وی اتریش، لوک اویل روسیه، شرکت انگلیسی- هلندی شل، شلمبرژه و ... . این انتخاب‎ها تایید می‎کند میدان‎های نفت و گاز ایران قرار نیست فرصتی برای آزمون و خطا باشد.

البته بیشتر این شرکت‎ها با آغاز دوران پسابرجام، مذاکرات خود را با شرکت ملی نفت ایران آغاز کردند و بسیاری از این مذاکرات به امضای تفاهمنامه‎های همکاری و قراردادهای محرمانگی منتهی شد. شرکت ملی نفت ایران از فرصت پسابرجام به بهترین شکل استفاده کرد و با امضای این تفاهم نامه‎‏های همکاری، امکان بهره مندی از نتایج مطالعات شرکت های بین المللی بر روی میدان های نفت و گاز  کشورمان را فراهم کرد. به عبارت دیگر تا همین جای کار، صنعت نفت ایران از فضای باز پسابرجام منتفع شده است. حالا باید در انتظار برگزاری نخستین مناقصه نفتی در قالب قراردادهای جدید نفتی بود. 29 شرکت بین‎المللی اکتشاف و تولید توانمند و 11 شرکت ایرانی که قابلیت تبدیل شدن به شرکت‎های اکتشاف و تولید را دارند، مجوز حضور در مناقصه‎های بالادستی صنعت نفت ایران را پیدا کرده‎اند. این مطلب مفید بود ؟
4 4
2.58