مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

با مشاوره با کارشناسان ما قبل از خرید از اصالت کالا و انتخاب بهترین روانکار اطمینان حاصل کنید.
حمل و نصب رایگان

تحویل کالا در تمام ایران

تحویل سفارشات در کوتاه ترین زمان در هر نقطه از ایران.
ضمانت محصولات

ضمانت محصولات

کلیه کالاها با ضمانت سلامت و بازگشت پول در صورت وجود مشکل فنی در کالا به فروش می رسند.

واردات مستقیم

واردات انواع روغن و گریس صنعتی

واردات مستقیم انواع روغن و گریس صنعتی

آزمایش و بازرسی

آزمایش محصولات، کنترل و بازرسی

10000 متر فضای سرپوشیده جهت انبارداری مدرن

کیفیت و گارانتی

ضمانت بازگشت پول

ضمانت بازگشت پول در صورت عدم کیفیت محصول


اخبار نفت، گاز، روغن و روانکاری

کارستان دولت در افزایش صادرات نفت خام

کارستان دولت در افزایش صادرات نفت خام

به گزارش بخش خبری آروشا به نقل از خبرگزاری شانا، صادرات نفت و میعانات گازی ایران در دولت یازدهم بیش از 140 درصد افزایش یافت و به حدود سه میلیون بشکه در روز رسیده است که می توان از آن به‎عنوان «کارستان» نام برد.
شرکت روغن صنعت آروشا فروش و پخش محصولات مرتبط با شرکت توتال در سراسر ایران

به گزارش شانا، صادرات نفت خام ایران که در اواخر دولت دهم در پی تشدید تحریم‎ها با کاهش همراه شده بود، در دولت یازدهم بیش از 2 برابر و به حدود سه میلیون بشکه در روز رسیده است.

این افزایش صادرات در حالی رقم خورد که بسیار از کارشناسان داخلی و ناظران خارجی افزایش روزانه یک میلیون بشکه ای نفت ایران را بلافاصله پس از لغو تحریم‎ها در دی‌ماه 94، و در فاصله کوتاه 6 ماهه را غیر ممکن می دانستند و از همین رو افزایش صادرات نفت، تعجب آنها را به همراه داشت.

صادرات نفت خام و میعانات گازی کشور در پنج ماه نخست سال 92، 1.2 میلیون بشکه در روز بود که اگر برجام اجرایی نمی شد این رقم به تدریج کاهش می‎یافت و به صفر می‎رسید.

با افزایش تولید و صادرات نفت، درآمدهای نفتی ایران نیز در سال 95، کمی از 40 میلیارد دلار بالاتر رفت. خوب است بدانیم وضع صادرات نفت چه بود و چه شده است.

اگر نبود افزایش تولید نفت و افزایش درآمدهای نفتی، اقتصاد ایران اکنون رمقی برای حرکت چابک در عرصه‌های مختلف نداشت و بسیاری از برنامه‎های توسعه و رفاهی و حتی پرداخت حقوق اقشار مختلف نیز ممکن بود با مشکلات جدی رو‎به‎رو شود.

مشتریان نفتی ایران از آسیا تا اروپا

مشتریان نفت ایران که در دوران تحریم به به چهار ضلعی چین، هند، کره جنوبی و ژاپن ختم می‎شد، پس از اجرای برجام و در دولت یازدهم از مرزهای آسیایی فراتر رفت و حدود 700 هزار بشکه از بازار اروپا را در اختیار گرفت، انگلیسی-هلندی شل، توتال فرانسه، رپسول اسپانیا، شرکت نفت و گاز مجارستان (MOL)، هلنیک پترولیوم یونان، ساراس ایتالیا از مشتریان نفتی ایران پس از تحریم‌ها هستند.

تنوع مشتریان نفتی ایران در حالی رقم خورد که در ابتدای دولت، راه‌های نفتی ایران به اروپا به جز کشور ترکیه بسته شده بود، این تنوع، سبب بالارفتن قدرت کشور شده است.

بازگشت بدون دردسر دلارهای نفتی

بازگشت پول نفت هم از مصیبت‌های دوران تحریم بود که از دولت گذشته به یادگار مانده بود، پول‌های نفت ایران به سختی و با فاصله زمانی  وارد کشور می‎شد، اما این مشکل در دولت یازدهم حل شد و پول نفت ایران در کمترین زمان ممکن به حساب خزانه واریز می‎شود.

بر اساس برآوردها و با احتساب هر بشکه نفت 55 دلاری، امسال ارزش صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران به 45 تا 50 میلیارد دلار خواهد رسید.این مطلب مفید بود ؟
6 0
56