مشاوره رایگان

مشاوره رایگان

با مشاوره با کارشناسان ما قبل از خرید از اصالت کالا و انتخاب بهترین روانکار اطمینان حاصل کنید.
حمل و نصب رایگان

تحویل کالا در تمام ایران

تحویل سفارشات در کوتاه ترین زمان در هر نقطه از ایران.
ضمانت محصولات

ضمانت محصولات

کلیه کالاها با ضمانت سلامت و بازگشت پول در صورت وجود مشکل فنی در کالا به فروش می رسند.

واردات مستقیم

واردات انواع روغن و گریس صنعتی

واردات مستقیم انواع روغن و گریس صنعتی

آزمایش و بازرسی

آزمایش محصولات، کنترل و بازرسی

10000 متر فضای سرپوشیده جهت انبارداری مدرن

کیفیت و گارانتی

ضمانت بازگشت پول

ضمانت بازگشت پول در صورت عدم کیفیت محصول


محصولات و مقالات مرتبط با ارتباط

ارتباط


محصولات

مقالات آموزشی

6 هزارسال پیشینه تاريخی نفت در ایران


اندازه گیری بی درنگ میزان خوردگی


روغن های عملیاتی حرارتی


تاریخچه استاندارد گرانروی روغنهای موتوری


كنترل عملكرد سیالات ماشین كاری


مبانی برنامه تحلیل روغن


نشانه های اختلال در سیستم های هیدرولیك


اهمیت کاربرد خنک کننده ها یا ضد یخ ها


اهميت كاربرد ضد يخ ها و انواع آن


انتخاب و تعویض روغن های توربین


روغن موتورهای مصرفی در کشتی ها و قطارها


مراقبت از ماشین آلات با آنالیز روغن


انتخاب بهترین روغن ماشین


مسجدسلیمان در انتظار گشایش موزه‌های نفت


مدير طرح موزه‌هاي صنعت نفت، از افتتاح احتمالي دو موزه مسجدسليمان تا پايان امسال خبرداد.

رئیس روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت منصوب شد


مديرعامل شركت مهندسي و توسعه نفت (متن) در حكمي فريدون دليري را به عنوان رئيس روابط عمومي اين شركت منصوب كرد.

پست فوق توزیع برق رسانی به فازهای منطقه پارس 2 به بهره برداری می‌رسد


مجري طرح‌هاي نيروگاهي و خطوط انتقال نيرو شركت نفت و گاز پارس گفت: پست فوق توزيع برق رساني به فازهاي پالايشگاهي منطقه 2 پارس جنوبي شهريورماه سال 96 به بهره برداري مي رسد.

رویکردهای نوین اجرایی خلاقیت و نوآوری در سازمان


خلاقيت و نوآوري لازمه و پيش درآمد توسعه و پيشرفت و تعالي يك سازمـان بوده و آگاهي از فنون و تكنيك‌هاي آن ضرورتي اجتناب ناپذير براي مديران و ساير كاركنان سازمان است.

رفاه، حفاظت از محیط زیست و تاثیر در ژئوپولیتیک ملی


مصاحبت با اقتصاددان برجسته اي چون كمال اطهاري نيازمند اين است كه گفت‌وگو كننده به صورت جدي مسئله را طرح و تبيين كند. زماني كه موضوع تاثير بردن رفاه به روستاها از طريق اقدام‎هايي مانند گازرساني را با وي مطرح كردم، نشان داد كه در ارتباط با موضوع نظري دوگانه دارد.

گازرسانی به روستاها؛ دشمن حاشیه‌نشینی


در كشور ما ساليان درازي است كه در اثر افزايش مهاجرت روستاييان به شهرهاي بزرگ، همچنين افزايش طبيعي جمعيت، نرخ شهرنشيني به صورت بي‌سابقه‌اي فزوني يافته و البته به دنبال فقدان امكانات، سبب پيدايش سكونت غير متعارف در حاشيه شهرها شده است.

بم، داغی که هرگز فراموش نمی‎شود


همه شهر مخروبه شده بود، سطح شهر آكنده از بوي جنازه و خون بود، سارقان فرصت طلب در آن طرف شهر در حال غارت كمك‌هاي مردمي بودند، كه از سراسر كشور به سمت بم سرازير شده‌اند، اشرار كودكان بي‌سرپرست را سوار اتوبوس و ميني بوس مي‌كنند و به نقطه‌اي نامعلوم مي‌برند.

مشکلی در تامین گاز استان‌های شمالی نخواهیم داشت


مديرعامل شركت ملي گاز ايران در واكنش به تهديد تركمنستان براي قطع گاز ايران گفت: اجازه به وجود آمدن بحران در استان‎هاي شمالي كشور را نخواهيم داد.

قرارداد واردات گاز از ترکمنستان تا 5 سال آینده ادامه می یابد


مديرعامل شركت ملي گاز ايران از گسترش همكاري‌هاي تهران و عشق آباد خبر داد و گفت: قرارداد واردات گاز از تركمنستان تا پنح سال آينده برقرار خواهد بود.

۹۰ درصد گازهای همراه نفت تا پایان برنامه ششم مهار می‌شود


نمايندگان مجلس شوراي اسلامي مصوب كردند، ۹۰ درصد گازهاي همراه توليد و مشعل در كليه ميدان‌هاي نفتي تا پايان برنامه ششم توسعه، جمع‌آوري، مهار و كنترل شود.

۲۹ شرکت اکتشاف و تولید خارجی تعیین صلاحیت شدند


شركت ملي نفت ايران از ميان شركت‎هاي متقاضي حضور در مناقصه‎هاي بالادستي صنعت نفت، ۲۹ شركت اكتشاف و توليد نفت و گاز خارجي را تعيين صلاحيت كرد.

از شرق آسیا تا قلب اروپا؛ جا برای بشکه‌های نفت ایران باز شد


اگر در ميدان جنگ تعداد تانك‌ها و يا سربازها يكي از معيارهاي تعيين كننده پيروز نبرد باشد در بازار نفت ظرفيت توليد و صادرات نفت حكم به پيروز ميدان خواهد داد. به عبارت ديگر در بازار نفت هر چه تعداد بشكه‎هاي نفت بيشتري توليد و صادر كنيد از قدرت چانه زني بالاتري در رقابت و گفت‎وگو با رقباي خود برخوردار خواهيد بود.

گاز داریم، اما...


مخاطبان اين نوشته احتمالاً سال 1386 را به ياد دارند؛ سالي كه قطع گسترده گاز، ايران و به ويژه استان‌هاي شمالي را درنورديد. امسال نيز كه قريب به يك دهه از آن زمان مي‌گذرد و تمام يا بخشي از فازهاي 12، 15 و 16، 17 و 18، 19 و 20 و 21 پارس جنوبي وارد مدار توليد شده، هرچند نگراني از تكرار ماجرايي كمابيش مشابه وجود ندارد؛ اما لازم است براي تضمين تامين گاز در برخي مناطق كشور سلسله اقدامهايي انجام شود.

ساخت و تکمیل خط لوله گاز دامغان - نکا شتاب می‎گیرد


رئيس مجمع نمايندگان استان مازندران گفت: قطع گاز تركمنستان به ايران سبب شد موضوع تكميل خط لوله دامغان – نكا را با قدرت هرچه بيشتر ادامه دهيم.

اعلام فراخوان عمومی شناسایی متقاضیان واجد شرایط خرید گاز طبیعی


فراخوان عمومي شناسايي متقاضيان واجد شرايط خريد گاز طبيعي جهت بهره گيري در واحدهاي كوچك مقياس مايع‎سازي و يا فشرده‎سازي گاز طبيعي با هدف صادرات منتشر شد.

خطای راهبردی ترکمنستان در قطع صادرات گاز به ایران


اقدام شركت تركمن گاز در قطع صادرات گاز به ايران سبب مي‎شود تركمنستان يكي از مهمترين مشتريان گاز خود را از دست بدهد.

تولید گاز مناطق مرکزی برای جبران قطع گاز ترکمنستان افزایش یافت


معاون مديرعامل شركت ملي نفت ايران در امور توليد، از نقش آفريني شركت نفت مناطق مركزي ايران در جبران قطعي گاز وارداتي از تركمنستان قدرداني كرد.

تائید صلاحیت 40 شرکت ایرانی و خارجی برای حضور در مناقصه‎های نفتی


با اعلام نتيجه بررسي شركت‌هاي اكتشاف و توليد (E&P) خارجي براي حضور در مناقصه بالادستي صنعت نفت ايران و تائيد صلاحيت 29 شركت خارجي در 13 دي‌ماه، برخي رسانه‎هاي داخلي، از اين كه نامي از شركت‌هاي ايراني در فهرست شركت‌هاي خارجي نيست ابراز تعجب كردند كه تعجب آنها جاي تعجب دارد.

همکاری‎ نفتی با دانشگاه‌های کشور گسترش می‎یابد


شركت نفت فلات قاره ايرانبا هدف توسعه همكاري با دانشگاههاي كشور در زمينه ساخت پمپ‎هاي درون‎چاهي و توليد مواد شيميايي مورد نياز با جهاد دانشگاهي همكاري مي‎كند.

گازرسانی به همه استان‎های کشور شرایط مطلوبی دارد


با گذشت 6 روز از قطع واردات گاز از تركمنستان كه تنها حدود دو درصد از مجموع توليد گاز ايران را شامل مي‎شود، گازرساني به بخش‎هاي خانگي در استان‎هاي شمالي بدون هيچ وقفه اي در جريان است.

کتاب «مدیریت زنجیره تامین معکوس» منتشر شد


كتاب «مديريت زنجيره تامين معكوس» از سوي موسسه مطالعات انرژي منتشر شد.

صنعت نفت ایران به 108 میلیارد دلار سرمایه‌‎گذاری نیاز دارد


رئيس پيشين انجمن سازندگان تجهيزات صنعت نفت با بيان اين‌كه براي پروژه‌هاي صنعت نفت بايد 108 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري شود، گفت: در سال نخست بايد 20 تا 25 ميليارد دلار سرمايه جذب كنيم.

صنعت پتروشیمی ایران به 55 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد


مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي ايران از نياز صنعت پتروشيمي به 55 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري تا 10 سال آينده خبر داد.

افزایش 7 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی ایران


صنعت پتروشيمي ايران با بيش از 50 سال فعاليت در بخش‌هاي توسعه‌اي توانسته است با رويكرد كاهش خام فروشي و تكميل زنجيره ارزش، سبب ايجاد زيرساخت‌هاي مناسب در حوزه صنايع پايين دستي شود.

روش محاسبه قیمت گاز تغییری نکرده است


مديرعامل شركت ملي گاز ايران با تشريح روش محاسبه گاز بها تصريح كرد: مبناي محاسبه قيمت گاز مصرفي در زمستان 95 تفاوتي با پارسال ندارد.

گام بزرگ صنعت نفت برای بهبود معیشت کارکنان قراردادی


معاون مديرعامل شركت ملي نفت ايران از تشكيل كميته ساماندهي وضع كاركنان قراردادي وزارت نفت خبر داد و گفت: وضع حقوق و معيشت كاركنان قراردادي به زودي بهبود مي‎يابد.

روش محاسبه قیمت گاز خانگی در جهان


قيمت گذاري حامل هاي انرژي در جهان روش هاي گوناگوني دارد. نظام قيمتي يكي از موثرترين ابزار مديريت تقاضاي انرژي است.

به‌کارگیری طرح‌های پژوهشی پژوهشگاه صنعت نفت در واحدهای پتروشیمی


تفاهم‌نامه توسعه همكاري‎هاي مشترك و انجام پژوهش‎هاي كاربردي ميان شركت ملي صنايع پتروشيمي و پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

لزوم ایجاد بازرگانی مشترک برای هلدینگ‌های پتروشیمی


معاون وزير نفت در امور پتروشيمي گفت: ايجاد شركت بازرگاني مشترك براي هلدينگ‌هاي پتروشيمي به منظور جذب سرمايه‌ خارجي بسيار حائز اهميت است.

پیش ‎ثبت‎نام غرفه‎های ریالی نمایشگاه بین المللی نفت ایران آغاز می‎شود


پيش ثبت نام متقاضيان شركت در بيست و دومين نمايشگاه بين المللي نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي از دهم بهمن ماه آغاز مي شود و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

گاز؛ گفت‎وگو، امنیت، زندگی


مقاله حاضر، نگاهي كوتاه اما دقيق به اهميت و نقش اساسي گاز طبيعي و به طريق اولي ضرورت توسعه اين صنعت در كشور ما و تاثير آن در مباحث ژئوپوليتيك، ژئواستراتژيك و همچنين مسائل مرتبط با امنيت ملي و بين المللي، توسعه پايدار، حفاظت تمام قد از محيط زيست و به تبع آنها زندگي آرام براي مردمان انداخته است.

نخستین کوره بنزین‎سازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس روشن شد


مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‎هاي نفتي ايران از روشن شدن نخستين كوره بنزين سازي پالايشگاه ستاره خليج فارس خبرداد.

توسعه تعامل با دانشگاه‌ها از افتخارات وزارت نفت است


معاون پژوهش و فناوري وزيرعلوم، تحقيقات و فناوري، توسعه تعامل با دانشگاه‌ها و امضاي قراردادها و موافقتنامه هاي متعدد شركت‌هاي اصلي زير مجموعه وزارت نفت را با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي كشور از افتخارات اين وزارتخانه عنوان كرد.

شکل‎گیری شبکه فناورانه صنعت و دانشگاه در 9 میدان نفتی


سرپرست پژوهش و فناوري شركت ملي نفت ايران از شكل‎گيري شبكه همكاري‎هاي فناورانه صنعت و دانشگاه براي مطالعه روش‎هاي ازدياد برداشت در 9 ميدان نفتي كشور خبر داد.

نفت شاگرد اول اقتصاد مقاومتی است


عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اين كه تا مردم وسط نيايند و بسيج مردمي درست نكنيم، اقتصاد مقاومتي شكل نمي گيرد، در باره شاگرد اول اقتصاد مقاومتي در دولت گفت: شاگرد اول نفت بوده، زيرا رشد به طور عمده حاصل رشد نفت است.

محدودیت گاز پتروشیمی ها بزودی برطرف می شود


شركت ملي گاز ايران با تكذيب موضوع ارسال گاز اتان براي مصارف خانگي تصريح كرد: قطع يا محدوديت ارسال گاز به عنوان سوخت يا خوراك براي برخي مجتمع هاي پتروشيمي با اعلام قبلي و به صورت موقت بوده و هم اكنون ارسال مجدد گاز اغاز شده و ظرف روزهاي آتي اين محدوديت ها به طور كامل برطرف مي شود.

وزارت نفت آماده همکاری با بخش خصوصی است


معاون امور مهندسي، پژوهش و فناوري وزير نفت گفت: : وزارت نفت استفاده حداكثرسازي از توان و ظرفيت داخلي و دستيابي به فناوري‌هاي پيشرفته را به عنوان يك راهبرد عملي در همه جريان‎هاي توسعه اي صنعت نفت، گاز، پالايش و پتروشيمي مطرح و مدنظر قرار داده است.

آمادگی ایران برای همکاری‎ با سوئد‎ در حوزه بهینه سازی مصرف انرژی


وزير نفت گفت: ايران از همكاري با شركت‎هاي سوئدي در طرح‎هاي بهينه سازي مصرف انرژي و كاهش انتشار گازهاي گلخانه‎اي استقبال مي‎كند.

تولید گاز در پایتخت انرژی کشور استمرار دارد


مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس گفت: با تدابير لازم در ستاد بحران منطقه ويژه پارس، بسيج امكانات و تجهيزات براي مديريت پيامدهاي ناشي از بارندگي هاي شديد، توليد گاز در پايتخت انرژي كشور استمرار دارد.

تولید گاز در پایتخت انرژی ایران استمرار دارد


مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس گفت: با تدابير لازم در ستاد بحران منطقه ويژه پارس، بسيج امكانات و تجهيزات براي مديريت پيامدهاي ناشي از بارندگي‎هاي شديد، توليد گاز در پايتخت انرژي كشور استمرار دارد.

شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی راه سختی پیش رو دارند


مديرعامل شركت گسترش انرژي پاسارگاد خواستار تدوين استراتژي معين از سوي شركت‌هاي اكتشاف و توليد (E&P) شد و گفت: به دليل به پايان رسيدن توليد نفت ارزان، صحنه فعاليت شركت‌هاي اكتشاف و توليد ايراني بسيار سخت شده است.

کیفیت بنزین توزیعی کشور در شرایط مناسبی قرار دارد


رئيس سازمان ملي استاندارد ايران گفت: تعامل بسيار مناسبي بين وزارت نفت و سازمان ملي استاندارد برقرار شده و خوشبختانه روز به روز وضع كيفيت بنزين بهتر مي‌شود.

درهای مجتمع گاز پارس جنوبی به روی سازندگان داخلی باز است


سرپرست مديريت بازرگاني مجتمع گاز پارس جنوبي با بيان اين كه مجتمع گازي پارس جنوبي از تجهيزات با كيفيت داخلي استقبال مي كند، گفت: درهاي اين مجتمع به روي سازندگان داخلي باز است.

روند کنونی توسعه فاز 11 پارس جنوبی به قوت خود باقی است


مديريت امور حقوقي شركت ملي نفت ايران اعلام كرد: ابطال مصوبه شوراي اقتصاد مربوط به توسعه فاز 11 پارس جنوبي، ناظر بر قرارداد بيع متقابل اقاله شده اين فاز در سال 1391 است و تغييري در روند فعلي توسعه فاز 11 ايجاد نمي‎كند.

پژوهش‎ها باید سبب ارزش افزوده و افزایش تولید ملی شود


وزير نفت ايجاد ساختارسازي به منظور استفاده عملياتي از پژوهش در كسب و كار را از دستاوردهاي قراردادهاي پژوهشي در بخش پايين دست برشمرد.

قراردادهای پژوهشی نفت، الگویی برای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه است


قراردادهاي پژوهشي منعقد شده بين شركت‎هاي اصلي وزارت نفت با دانشگاه‎ها و مراكز تحقيقاتي كشور مي‎تواند الگوي مناسبي براي تقويت ارتباط دانشگاه‎ها با ديگر محيط‎هاي صنعتي و حتي بخش‎هاي اجرايي و خدماتي باشد.

طرح پیمایش ناوگان دیزلی اقدامی هوشمندانه برای کاهش قاچاق سوخت است


مدير شبكه كانون‌هاي تفكر ايران عنوان كرد: اجرايي شدن مرحله نخست طرح پيمايش ناوگان ديزلي كشور، اقدامي هوشمندانه‌ براي كاهش قاچاق سوخت به ‌عنوان يكي از بزرگترين معضلات اقتصاد كشور در دو دهه اخير بوده است.

استفاده از توان دانشگاهی مصداق حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است


معاون وزير نفت، امضاي 12 قرارداد پژوهشي بين شركت هاي اصلي وزارت نفت با دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي برتركشور را از مصاديق اقتصاد مقاومتي و عامل افزايش بهره‎مندي از ظرفيت هاي علمي در توسعه صنعتي كشور عنوان كرد.

ارتباط صنعت نفت و دانشگاه ها گسترش می یابد


قراردادهاي پژوهشي منعقد شده بين شركت‎هاي اصلي وزارت نفت با دانشگاه‎ها و مراكز تحقيقاتي كشور مي‎تواند الگوي مناسبي براي تقويت ارتباط دانشگاه‎ها با ديگر محيط‎هاي صنعتي و حتي بخش‎هاي اجرايي و خدماتي باشد.

زمینه‎های مختلف همکاری صنایع نفت و گاز ایران و نروژ بررسی شد


معاون مديرعامل شركت ملي نفت ايران در كنفرانس همكاري توسعه و فناوري بخش بالادستي نفت و گاز ايران و نروژ، زمينه هاي مختلف همكاري بين 2 كشور را تشريح و بر گسترش مناسبات طرفيت در بخش بالادستي صنعت نفت تاكيد كرد.

افزایش خوراک 3 مجتمع پتروشیمی با استفاده از گازهای همراه نفت


افزايش توليد و صادرات نفت در سال 95 سبب شد تا گازهاي همراه اين محصول استراتژيك، به عنوان بخشي از خوراك مورد نياز پتروشيمي ها مورد استفاده قرار بگيرد.

تعامل ایران با جهان روز به روز در حال گسترش است


معاون وزير نفت با بيان اين كه برجام توطئه ايران هراسي را شكست،گفت: در حال حاضر تعامل خوبي با كشورهاي دنيا داريم.

هدر رفت 5 درصد از درآمد کشورهای توسعه یافته برای جبران پدیده خوردگی


اصل وجود خوردگي در نظام بهره برداري صنعت نفت به عنوان يك واقعيت پذيرفته شده است. اما شايد باورش سخت باشد با وجود همه فعاليت‌هاي انجام گرفته مبتني بر دانش و تجربه در اين بخش، باز شاهد هدر رفت سالانه حدود پنج درصد از درآمد ملي كشورهاي توسعه يافته براي جبران هزينه‌هاي فائق آمدن به مشكلات خوردگي و ترميم اثرات مخرب آن هستيم.

احیای هورالعظیم از مصادیق رویکرد زیست محیطی وزارت نفت


رويكرد زيست‎محيطي وزارت نفت در دولت يازدهم بر كسي پوشيده نيست و در اين ميان، در دستور كار قرار دادن راهكارهاي عملي به منظور حفاظت از تالاب هورالعظيم به عنوان ميراث ملي كشور بسيار حائز اهميت است.

مقابله با خوردگی در صنعت نفت ضروری است


اصل وجود خوردگي در نظام بهره برداري صنعت نفت به عنوان يك واقعيت پذيرفته شده است. اما شايد باورش سخت باشد با وجود همه فعاليت‌هاي انجام گرفته مبتني بر دانش و تجربه در اين بخش، باز شاهد هدر رفت سالانه حدود پنج درصد از درآمد ملي كشورهاي توسعه يافته براي جبران هزينه‌هاي فائق آمدن به مشكلات خوردگي و ترميم اثرات مخرب آن هستيم.

تولید بنزین کشور روزانه حدود 16 میلیون لیتر افزایش می‎یابد


معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش اعلام كرد بزودي روزانه حدود 16 ميليون ليتر به توليد بنزين كشور افزوده خواهد شد.

وزیر نفت: جایگاه‎داران از اجرای طرح برندینگ منتفع می‎شوند


وزير نفت گفت: برندسازي براي جايگاه‎هاي عرضه سوخت موجود اجباري نيست اما كاملا به نفع جايگاه‎داران است كه تحت نظارت يك شركت نشان‌دار فعاليت كنند.

دستورعمل ایجاد شرکت‌های زنجیره‌ای توزیع سوخت تدوین شد


مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي از تدوين ايجاد شركت‌هاي زنجيره‌اي توزيع سوخت خبر داد.

بزرگترین خدمت دولت تدبیر و امید کاهش نرخ تورم است


وزير نفت و وزير معين اقتصاد مقاومتي استان گيلان گفت: بزرگترين خدمت دولت تدبير و اميد براي كاهش نرخ سود بانكي كاهش نرخ تورم بوده است.

5 ایستگاه تقویت فشار خط هشتم سراسری به بهره‌برداری رسید


پنج ايستگاه تقويت فشار خط هشتم سراسري، با حضور معاون اول رئيس جمهوري، وزير نفت، و مديرعامل شركت ملي گاز ايران، امروز (پنجشنبه، 19 اسفندماه) به‎طور همزمان به بهره‎برداري رسيد.

ضرورت همبستگی بانوان برای گسترش فعالیت های مدیریتی


معاون وزير نفت در امور پتروشيمي بر ضرورت همبستگي بانوان براي گسترش فعاليت هاي مديريتي در جامعه تأكيد كرد.

11 فاز پارس جنوبی در دولت یازدهم وارد مدار تولید می‎شود


وزير نفت گفت با وارد مدار شدن 11 فاز پاس جنوبي در دولت تدبير و اميد، برداشت گاز از اين ميدان مشترك گازي پيش از پايان دولت يازدهم نسبت به ابتداي فعاليت اين دولت، بيش از دو برابر مي‌شود و در زمينه توليد روزانه دوباره به قطر مي‎رسيم.

کاسبان تاریکی پول نفت ایران را بردند


فرمانده اي كه با كلاه ايمني بر سر در گرماي 50 درجه فرمان توليد مي‎دهد، به همان اندازه مصمم است كه وقتي پاي ميز مذاكره و چانه زني براي دفاع از منافع ملي مي‎نشيند، حرفش يكي است؛ بي كم كاست. عقب نشيني نمي‎كند. يك سال‎و‎نيم پيش وقتي قيمت نفت مي‎رفت كه سقوط يك دهه قبل را دوباره تجربه كند، چهار كشور توليدكننده نفت در دوحه قطر گردهم آمدند تا براي بازاري كه روز به روز قيمت‎ها در آن آب مي رفت، تصميم بگيرند، اما هرگز نتوانستند اين تصميم را بدون ايران بگيرند.

قرارداد ساخت فاز دوم پتروپالایش کنگان به مبلغ 3 میلیارد یورو امضا شد


قرارداد ساخت فاز دوم پتروپالايش كنگان به مبلغ 3 ميليارد يورو ميان شركت سرمايه گذاري اهداف و شركت مهندسي هيونداي (HEC) امضا شد.

خاک نفــت، خاک خـــون‌


با آغاز تهاجم دشمن بعثي به ايران و استمرار جنگ به مدت هشت سال، جمع زيادي از كاركنان شركت ملي نفت ايران با حضور داوطلبانه در جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل يا به دليل هدف قرار گرفتن تأسيسات و صنايع نفتي كشور، شهيد، جاويدالاثر، جانباز يا به اسارت درآمدند كه خانواده‌هاي آنها با توجه به فقدان مقررات حمايتي در آن مقطع زماني با مشكلات جدي روب‎رو بودند و به منظور رسيدگي به مسائل و مشكلات خانواده‌هاي يادشده واحدهاي مددكاري اجتماعي مبادرت به ديدار‌، دلجويي و رفع مشكلات آنها مي‎كردند.

داشتیم به «نفت» در برابر «غذا» می رسیدیم


برجام در مبادلات بين‌المللي ايران نقشي بسزا داشت، اقتصاد ايران پيش از برجام بسته بود و در اين شرايط اگر بهترين اقتصاد‌دانان جهان را براي حل مشكلات به ايران دعوت مي‌كرديم، هيچ كاري نمي‌توانستند انجام دهند‌، اما با اجراي برجام، در بازارهاي بين‌المللي به روي ما گشوده شد.

هدف HSE توجه به نیروی انسانی و کنترل خسارت‎هاست


«151 سال پيش هنگامي كه تبريز به تصرف اشغالگران روسيه درآمد، روس‌ها براي تامين منافع خود، نخستين واحد آتش نشاني تاريخ ايران را در تبريز ايجاد كردند؛ پس از آن دومين و سومين واحدهاي آتش نشاني رسمي ايران در مسجد سليمان و آبادان براي حفظ تاسيسات ايجاد شده در پالايشگاه‌هاي اين دو شهر ايجاد شد و پس از آن بود كه احداث واحدهاي آتش‌نشاني در شهرهاي بزرگ ايران رونق يافت، واحدهايي كه مهار حادثه وظيفه اصلي آنها بود.

جایگاه شرکت ملی نفت ایران در سطح بین المللی ارتقا یافت


مديرعامل شركت ملي نفت ايران با صدور پيامي، فرا رسيدن نوروز باستاني ۱۳۹۶ و سالروز غرورآفرين ملي شدن صنعت نفت ايران را تبريك گفت و از تلاش كاركنان اين شركت قدرداني كرد.

نوروز خوب ایرلاین‌ها با سوخت ایرانی


عمليات سوخت‌گيري هواپيمايي از زماني كه هواپيماها با حلب سوخت‌گيري مي‌شد تا امروز كه سوخت‌گيري آنها با سامانه‎هاي پيچيده‌اي مانند هايدرانت و واحدهاي عظيم سوخت‌رسان با ظرفيت‌هاي مختلف تا حجم 80 هزار ليتر انجام مي‌شود، تحولات زيادي داشته است.

تولید روزانه نفت ایران تا پایان فروردین به 4 میلیون بشکه می‎رسد


مديرعامل شركت ملي نفت ايران با بيان اين كه توليد نفت خام ايران تا پايان فروردين ماه سال 96، به چهار ميليون بشكه در روز مي رسد، گفت: صادرات نفت خام ايران در 2 ماه آينده افزايش مي‎يابد.

روحانی: در برداشت از منابع مشترک نفتی پیشرفت‌های خوبی داشتیم


رئيس جمهوري گفت: امسال براي نخستين بار از همسايه جنوبي خود در برداشت از ميدان گازي پارس جنوبي، ‏سبقت مي‌گيريم و در برداشت از منابع مشترك نفتي نيز پيشرفت‌هاي بسيار خوبي داشتيم.‏

بررسی عملکرد وزارت نفت در پروژه‌های 11گانه اقتصاد مقاومتی در سال 95


بررسي عملكرد وزارت نفت در پروژه‌هاي 11گانه اقتصاد مقاومتي در سال 95 نشان مي‌دهد كه اين بخش از نظر اقتصاد مقاومتي و از لحاظ مقاوم‌ سازي اقتصاد كشور كارنامه بسيار درخشاني دارد.

فاز نخست پتروشیمی دماوند سال 97 به بهره برداری می رسد


مديرعامل پتروشيمي دماوند با اشاره به واگذاري سهام پتروشيمي دماوند گفت: فاز نخست اين مجتمع، در صورت فراهم شدن شرايط، سال 97 به اتمام مي رسد.

MEG پتروشیمی مروارید راهی بازارهای جدید صادراتی می‌شود


مديرعامل شركت پتروشيمي مرواريد گفت: اين شركت با هدف ايجاد تنوع در بازارهاي صادراتي خود به دنبال صادرات MEG به كشورهاي اروپايي و هند است.

مهلت متقاضیان احداث مجتمع مایع‌سازی گاز طبیعی تمدید شد


مهلت ارائه مدارك براي متقاضيان طرح احداث مجتمع مايع‌سازي گاز طبيعي تا پايان فروردين ماه امسال تمديد شد.

اهداف توزیع بنزین با کارت محقق شده است


موضوع استفاده از كارت هوشمند سوخت يا حذف آن در فرآيند توزيع بنزين از چندي پيش به عنوان بحث جديدي ميان موافقان و مخالفان آن قرار گرفته است. هرچند نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در جريان رسيدگي به لايحه اصلاح قانون بودجه سال 1395، در شهريور ماه با حذف بند ح تبصره 14 قانون بودجه 1395 با حذف كارت سوخت موافقت كردند اما به نظر مي رسد همچنان اين مساله با مخالفت هايي همراه است.

پارس جنوبی، پیام مقاومت و اقتدار صنعتی ایران را به جهان مخابره کرد


وزير نفت گفت: افتتاح طرح‎هاي صنعت نفت يك افتخار ملي و پيام بزرگي به جامعه جهاني و منطقه است تا دنيا بداند ما يك كشور مقتدر از نظر فني و صنعتي هستيم كه در شرايط سخت تحريم توانستيم اين پروژه‎ها را اجرا كنيم.

شرکت ملی حفاری و شرکت انگلیسی ADS قرارداد همکاری امضا کردند


شركت ملي حفاري ايران و شركت ABERDEEN DRILLING SCHOOL قرارداد همكاري‌هاي آموزشي امضا و مبادله كردند.

امروز، روزی به یادماندنی برای تاریخ صنعت نفت ایران است


رئيس جمهوري با اشاره به اين كه عزت ما در اجراي اقتصاد مقاومتي محقق مي‌شود، گفت: افتتاح فازهاي مختلف پارس جنوبي روزي پرافتخار و به يادماندني براي تاريخ صنعت نفت ايران است.

رئیس جمهور: ذخیره ارزی صندوق توسعه ملی به 40 میلیارد دلار می رسد


رئيس جمهوري گفت: با وجود پايين بودن بهاي نفت و فشار اقتصادي وارد بر دولت يازدهم، بالغ بر 40 ميليارد دلار از درآمدهاي نفتي تا پايان دولت يازدهم به حساب صندوق توسعه ملي واريز مي شود.

نفتی‎ها؛ دست مریزاد


دولت يازدهم در حالي ماه‎هاي پاياني را پشت سر مي‎گذارد كه تا همين الان مي‎تواند مدعي باشد به قدر كفايت در صنعت نفت افتخارآفريني كرده است؛ ايران حالا در برداشت گاز از پارس جنوبي با قطر و در برداشت نفت از ميدان‎هاي غرب كارون با عراق همگام شده است.

دولت پرونده طلب وزارت نفت از بابک زنجانی را دنبال می‌کند


سخنگوي دولت با بيان اين كه دولت همچنان پرونده طلب وزارت نفت از بابك زنجاني را دنبال مي‌كند، گفت: برگشت اموال بيت‌المال يك حق ملي است و نبايد آن را به عمر اين دولت گره بزنيم.

اعضای کمیسیون انرژی مجلس با وزیر نفت دیدار کردند


وزير نفت با حضور در كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي با اعضاي اين كميسيون ديدار و بر تسهيل هرچه بيشتر و موثرتر ارتباط ميان مجلس و دولت تاكيد كرد.

خبرهای خوشی از نتایج مطالعات جدید میدان‎های نفت و گاز در راه است


معاون توسعه و مهندسي شركت ملي نفت ايران گفت: نتايج مطالعات شركت‎هاي بين‎المللي بر روي ميادين نفت و گاز كشور بيانگر افق اميدواركننده‎اي است كه پيش روي صنعت نفت قرار دارد و اين نتايج مي‎تواند زمينه‎ساز ارتقا بيش از پيش جايگاه كشور در حوزه انرژي در سطح جهان باشد.

وزیر نفت با اعضای کمیسیون انرژی مجلس دیدار کرد


وزير نفت با با اعضاي كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي ديدار و بر تسهيل هرچه بيشتر و موثرتر ارتباط ميان مجلس و دولت تاكيد كرد.

موفقیت دیپلماتیک ایران در اوپک


پارسال بود كه ايران توانست پس از همراه نشدن با فريز نفتي و در حالي كه از مدت‌ها پيش بر لزوم اقدام اوپك در مواجهه با افت قيمت نفت اصرار داشت، سرانجام همراه با ديگر اعضاي اوپك به توافقي براي مديريت قيمت نفت دست يابد؛ البته با لحاظ شرط ايران. بسياري از خبرگزاري‌هاي خارجي به بازتاب گسترده نقش ايران در اين ماجرا پرداختند، اگرچه در داخل كشور اين‌گونه نبود.

صنعت نفت دانش‌بنیان، تبلور اجرای اقتصاد مقاومتی


تلاش براي ارتقا توان ساخت داخل و اعتماد به بخش خصوصي در بومي سازي كالا و تجهيزات راهبردي صنعت نفت در قالب برگزاري مناقصه‌هاي 10 قلم گروه كالايي، از جمله اقدام‌هايي هستند كه صنعت نفت را در حركت به سمت اقتصاد مقاومتي سوق داده است.

یادآوری ماده 16 قرارداد استخدامی کارمندان رسمی وزارت نفت


رئيس هيئت اول بدوي رسيدگي به تخلفات اداري كارمندان وزارت نفت، ضرورت توجه به ماده 16 قرارداد استخدام كارمندان رسمي اين وزارتخانه را يادآور شد.

حفر و تکمیل ۱۱ حلقه چاه نفت و گاز در خلیج فارس


مدير عمليات حفاري در دريا شركت ملي حفاري ايران، از حفر، تعمير و تكميل ۱۱ حلقه چاه‌هاي نفت و گاز با كاربست دكل‌هاي حفاري اين شركت در سال ۹۵ در ميدان‎هاي دريايي در آب‌هاي خليج فارس خبر داد.

مذاکره و امضای قرارداد با اروپایی‌ها و آسیایی‌ها در پسابرجام


مديرعامل يك شركت توليد كننده كولرهاي هوايي و مبدل‌هاي حرارتي با اشاره به امضاي قرارداد با شركت كاستاكورتا ايتاليا و شركت پرمس هلند براي همكاري مشترك پس از اجرا شدن برجام گفت: بعد از برجام مذاكرات خوبي براي تشكيل شركت‌هاي مشترك با شركت‌هاي كره جنوبي نيز داشته ايم.

سوکار به توافق نفتی با ایران خوشبین است


مدير توسعه بازرگاني شركت ملي نفت آذربايجان (سوكار) اعلام كرد كه اين شركت اميدوار است تا پايان امسال قراردادهاي مهمي در صنعت نفت ايران امضا كند.

پرتال ارتباط با سازندگان شرکت ملی حفاری ایران راه اندازی شد


پرتال ارتباط با سازندگان و تامين كنندگان تجهيزات مورد نياز شركت ملي حفاري ايران به همت متخصصان داخلي و بومي استان خوزستان راه اندازي شد.

اسپانیایی‌ها در پی تثبیت جایگاه خود در صنعت پتروشیمی ایران


سفير اسپانيا در ايران از تأسيس يك شركت براي ضمانت قرارداد شركت‌هاي اسپانيايي فعال در صنعت پتروشيمي ايران خبر داد.

آغاز مذاکرات جدی با فعالان خارجی صنعت پتروشیمی در نمایشگاه نفت


مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي بيست و دومين نمايشگاه صنعت نفت را نويدبخش مذاكرهات ثمربخش در صنعت پتروشيمي دانست و گفت: كشورهاي مختلف اروپايي براي سرمايه‌گذاري، انتقال دانش فني و استفاده از فناوري‌هاي نوين با شركت‌هاي ايراني فعال در صنعت پتروشيمي در حال مذاكره هستند.

وزیر نفت: برای افزایش اشتغال باید قراردادهای نفتی اجرا شود


وزيرنفت بر لزوم استفاده از ظرفيت‌هاي عظيم صنعتگران داخلي در صنعت نفت به دور از حرف و شعار تاكيد كرد و گفت: براي ايجاد اشتغال در صنعت نفت قراردادهاي نفتي بايد اجرا شود.

همکاری دوباره با اروپایی‌ها و آسیایی‌ها ثمره جام است


مديرعامل يك شركت توليد كننده كولرهاي هوايي و مبدل‌هاي حرارتي با اشاره به امضاي قرارداد با شركت كاستاكورتا ايتاليا و شركت پرمس هلند براي همكاري مشترك پس از اجرا شدن برجام گفت: بعد از برجام مذاكرات خوبي براي تشكيل شركت‌هاي مشترك با شركت‌هاي كره جنوبي نيز داشته ايم.

لغو تحریم‌ها مسیر را برای مشارکت در پروژه‌های نفتی ایران هموار کرد


شركت دولتي زاروبژنفت روسيه با اميدواري به برطرف شدن مشكلات فني پسابرجام اعلام كرد كه منتظر دريافت جزئيات الگوي جديد قراردادهاي نفتي ايران است.

مدارک لازم برای شکایت از ترکمنستان برای ارسال به داوری آماده است


معاون وزير نفت در امور گاز از آماده بودن مدارك گازي ايران براي شكايت از تركمنستان به ديوان بين المللي داوري خبر داد و گفت: قيمت گاز، خسارتي كه بابت قطع گاز در زمستان پارسال به ايران وارد كردند و كيفيت گاز ارسالي به ايران، سه مورد ادعاهاي ايران است.

باز شدن ال سی و یوزانس از نمودهای بارز برجام در صنعت نفت است


مدير كنترل كيفيت يك شركت توليد كننده كابل‌هاي برق فشار قوي تاكيد كرد: هم اكنون به مدد برجام به راحتي توليد كنندگان ايراني مي توانند ال سي و يوزانس باز و كالاي خود را از خارج وارد كنند.

نوسان‌های نرخ ارز بلای جان سازندگان داخلی در دوران تحریم


معاون فني و نظارت پروژه‌هاي يك شركت توليد كننده ابزار دقيق در صنعت نفت اظهار كرد: جدايي از مشكل تحريم‌ها در سال‌هاي پيش ار برجام يكي از مشكلات بزرگ شركت‌هاي داخلي بحث نوسان‌هاي نرخ ارز بود، به طوري كه در برخي موارد كه يك پروژه به صورت ريالي امضا شده بود، ضررهاي زيادي به دليل افزايش نرخ ارز متوجه شركت سازنده مي‌شد.

برجام زمینه مذاکره مستقیم با زیمنس را فراهم کرد


مديرعامل بخش بازرگاني تنها شركت توليد كنند ترانسفورماتور برق قدرت در ايران گفت: با اجرايي شدن برجام نمايندگان شركت زيمنس آلمان به صورت مستقيم براي ايجاد شركت مشترك و همكاري دوجانبه به ايران آمدند و اميدواريم به مرحله اجرايي برسيم.

نمایشگاه نفت، شرکت‎های E&P ایرانی و چشم‎انداز توسعه


بيست و دومين نمايشگاه بين المللي صنعت نفت پايان يافت؛ نمايشگاهي كه يكي از وجوه تمايز آن با دوره‎هاي قبل، حضور شركت‎هاي توانمند ايراني، اين بار در قالب شركت‎هاي صاحب صلاحيت براي فعاليت در حوزه اكتشاف و توليد (E&P) بود. بخشي از رويدادهاي شانزدهم تا نوزدهم ارديبهشت ماه امسال را با روايت‎هايي از اين شركت‎ها مرور مي‎كنيم.

صادرات فرآورده‌های نفتی پس از برجام پایدار شد


يك عضو اتحاديه صادركنندگان فرآورده‌هاي نفت، گاز و پتروشيمي گفت: روند صادرات فرآورده‌هاي نفتي پس از برجام پايدار شد، در سالي كه گذشت توانستيم به صورت مستقيم تجارت و وجوه خود را وارد كشور كنيم.

ضرورت تغییر در چشم انداز انرژی ایران با شتاب انرژی‌های تجدیدپذیر در جهان


يكي از محورهاي اساسي توسعه و پيشرفت هر كشوري وجود زيرساخت‌هاي توسعه يافته و در اختيار داشتن منابع انرژي است، زيرا امروزه انرژي يكي از نيازهاي اساسي براي استمرار توسعه اقتصادي، رفاه اجتماعي، بهبود كيفيت زندگي و امنيت جوامع است.

دستاورد‌های بزرگ نفت


شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب، بزرگ‌ترين توليدكننده نفت خام كشور و مهم‌ترين بخش بالادستي صنعت نفت ايران، با قدمت و سابقه‌اي افزون بر يك قرن، تجربه‌اي كم‌نظير در راهبري عمليات و توسعه ميدان‌ها با اتكا به مجموعه دانش‌هاي مرتبط با توليد نفت و گاز دارد.

رابطه بین شرکت ملی نفت ایران و دولت باید اصلاح شود


وزير نفت به آثار منفي ناشي از مغشوش بودن رابطه بين شركت ملي نفت ايران و دولت اشاره كرد و گفت: بايد با اين شركت به گونه‎اي رفتار شود كه به عنوان يك شركت دولتي كارايي كافي داشته باشد؛ نه اين‎كه دستش را بست و آن را به سمت تبديل شدن به يك اداره كل سوق داد.

خط مشی و راهبرد توسعه و بهره برداری صیانتی از مخازن نفت و گاز ابلاغ شد


وزير نفت «خط مشي و راهبرد توسعه و بهره برداري صيانتي از مخزن هاي نفت و گاز» (راهبرد توسعه مخازن) را ابلاغ كرد.

مقایسه کارایی شرکت ملی نفت و رقبای خارجی


با راي اعتماد بالاي مجلس شوراي اسلامي به مهندس زنگنه براي تصدي وزارت نفت اين اميد قوت گرفته است كه پس از آواربرداري در دولت يازدهم از خرابي‌هاي دوره تحريم‌هاي گسترده و تنش‌هاي داخلي و جهاني، سرانجام زمان انجام كارهاي بنيادي در اين صنعت فرا‌رسيده است.

سرمایه گذاری 500 میلیون یورویی برای جمع آوری گازهای مشعل در پارس جنوبی


مديرعامل شركت نفت و گاز پارس گفت: براي جلوگيري از سوزاندن گازهاي مشعل در پارس جنوبي 500 ميليون يورو پروژه اجرا خواهيم كرد.

چین ممنوعیت استفاده از خودروهای بنزینی را بررسی می‌کند


رسانه هاي رسمي چين اعلام كردند كه اين كشور در حال بررسي زمان مناسب براي ممنوع كردن خودروهاي استفاده كننده از سوخت‌هاي فسيلي است.

سال 98 سوزاندن گازهای مشعل خاتمه می‌یابد


مشعل در طراحي قديمي پالايشگاه‌ها از جمله ضرورت‌هاي واحدهاي عملياتي محسوب مي‌شد؛ به طوري كه شركت‌هاي پالايشي كه سال‌هاي گذشته طراحي، اجرا و نصب شده‌اند نيز، اين ويژگي را دارند كه در شرايط اضطراري و وضعيت خاص كه از نظر فرآيندي در پالايشگاه به وجود مي‌آيد و نياز به تخليه آني گازهاي مجموعه پالايشگاه براي عبور از بحران است، از طريق سوزاندن گازها در مشعل بتوانند گازهاي مازاد را تخليه كنند.

همکاری شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با 8 شرکت خارجی


شركت پژوهش و فناوري پتروشيمي با هدف انتقال دانش فني و بهره گيري از دانش روز جهان، همكاري هاي گسترده اي را با 8 شركت صاحب نام خارجي آغاز كرده است. اين شركت با بهره گيري از دانش پژوهشگران و كارشناسان توانمند و متخصص، به دنبال نوآوري و توسعه در صنعت پتروشيمي ايران است.

اقتصاد مقاومتی؛ بهینه سازی مصرف سوخت و بیع متقابل


صدور گواهی کیفیت تجهیزات نفتی، زیربنای اقتصاد ایران را تقویت می‎کند


طرح بومي‎سازي 10 گروه كالاها و تجهيزات صنعت نفت در اين چند سال اخير منشاء بركات زيادي شده است؛ بركاتي كه در رونق كسب‎وكار بسياري از شركت‎هاي سازنده داخلي نمود پيدا كرد و مي‎رود كه به تدريج به تحقق هدفي بزرگ‎تر يعني ارتقاي كيفي و استانداردسازي تجهيزات نفتي ساخت داخل بينجامد.

11 ایده در حوزه دیجیتال که دنیای انرژی را تغییر می‌دهد


11 عنوان از پيشنهادهاي حوزه ديجيتال كه مي تواند صنعت نفت و گاز دنيا را دگرگون كند.

ایران دارای فرصت‌های فراوان جذب سرمایه در حوزه انرژی است


رئيس جمهوري در ديدار با رئيس جمهوري اتريش گفت: فرصت‌هاي فراوان جذب سرمايه در ايران از جمله در حوزه انرژي وجود دارد كه شركت‌هاي اتريشي مي‌تواند از اين فرصت‌ها بهره گيرد.

شرکت ملی پخش با دانشگاه‌های چهارمحال بختیاری تفاهم‌نامه‌های پژوهشی


سه تفاهم‌نامه همكاري علمي، پژوهشي و فناوري ميان شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران و دانشگاه‌ شهركرد، جهاد دانشگاهي استان چهارمحال بختياري و دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهركرد امضا شد.

حمایت وزارت نفت از تدوین ۳ هزار پایان نامه تحصیلی


وزير نفت گفت: از سال 1392 تاكنون، تدوين سه هزار پايان‌نامه‌ دانشجويي در مقاطع تحصيلي كارشناسي ارشد و دكتري از سوي وزارت نفت مورد حمايت قرار گرفته است.

سومین همایش تخصصی پوشش خطوط لوله ایران برگزار می‌شود


سومين همايش تخصصي پوشش خطوط لوله ايران و دومين همايش تخصصي پيگراني خطوط لوله ايران اول و دوم آبان ماه امسال در تهران برگزار مي‌شود.

مدل همکاری وزارت نفت با دانشگاه‎ها قابل تسری به کل کشور است


رئيس دانشگاه تهران گفت: مدل همكاري بين دانشگاه تهران و وزارت نفت به صورت هيئت امناي مشترك است و اين مدل مي‌تواند به كل دانشگاه‌هاي كشور تسري يابد.

ابراز علاقه‌مندی پتروبراس برای همکاری در پروژه‌های نفت خزر


سفير برزيل در تهران با حضور در شركت نفت خزر، از علاقه‌مندي شركت دولتي نفت برزيل (پتروبراس) براي همكاري با شركت ملي نفت ايران در پروژه‌هاي صنعت نفت در خزر خبر داد.

اوپک از اختلافات مصون خواهد بود


نخستین سمینار توجیهی فرآیند صدور گواهی کیفیت کالا برگزار شد


نخستين سمينار توجيهي فرآيند صدور گواهينامه كيفيت كالاها و تجهيزات اولويت‎دار صنعت نفت، ازسوي نهاد صدور گواهينامه كيفيت انجمن نفت ايران (IPICB) برگزار شد.

ایران پلاست؛ بزرگترین رویداد صنعت پتروشیمی


روزنگار صنعت پتروشيمي رخدادهاي مهمي را نمايش مي‌دهد، 2 تا 5 مهرماه زمان برگزاري «يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي ايران پلاست» كه به عنوان مهمترين رويداد سالانه اين صنعت پس از گذشت دو سال از برجام رنگ و بويي ديگر به خود گرفته و با حال خوش صنعت پتروشيمي در ايران سازگاري پيدا كرده است.

پتروشیمی ها امروز سرافراز ایستاده اند


جنگ هيچ مرزي نمي‌شناسد، صداي پايش كه برسد، هر آبادي را يكسر ويران مي‌كند، اين ميان چه آباداني‌ها و تلاش‌هايي كه رنگ خرابي مي گيرد. اينجاست كه صحبت از دفاعي مي‌شود كه مقدس است؛ جان‌هايي كه وقتي رنگ دفاع به خود مي‌گيرند، ديگر خود را نمي‌بينند و اين حفاظت از كشور است كه حرف اول و آخر را مي‌زند.

نماینده شرکت فرانسوی: به دنبال ارتباطات جدید در ایران هستیم


نماينده يك شركت فرانسوي اعلام كرد حضور در ايران پلاست تجربه اي موفق بوده است و نسبت به استمرار اين موفقيت ابراز اميدواري كرد.

بغداد: از کردستان عراق نفت نخرید


دولت مركزي عراق از كشورهاي ديگر خواست تا روابط نفتي خود را با منطقه كردستان اين كشور قطع كنند.

دنیا مجمع کشورهای صادرکننده گاز را شناخت


نوزدهمين نشست وزارتي مجمع كشورهاي صادركننده گاز (جي‌يي‌سي‌اف) كه 12مهرماه در مسكو روسيه برگزار مي‌شود يك تفاوت عمده با نشست‌هاي چهار سال اخير اين سازمان براي ايران دارد و آن نزديك شدن به پايان دوره دبيركلي محمد حسين عادلي در اين نهاد بين المللي است.

اجرای بیش از 100 فعالیت عملیاتی در پالایشگاه گازی فجر جم


مدير عمليات شركت پالايش گاز فجرجم از 100 فعاليت مهم عملياتي در تعميرات اساسي امسال اين پالايشگاه گازي خبرداد.

عادلی: نامزدهای روسیه و لیبی برای احراز سمت دبیرکلی مصاحبه شدند


دبيركل مجمع كشورهاي صادركننده گاز، انتخاب دبيركل براي اين سازمان را مهمترين دستور كار نوزدهمين نشست جي‌يي‌سي‌اف عنوان كرد و گفت: نمايندگان روسيه و ليبي براي احراز اين سمت نامزد شده‎اند كه مرحله مصاحبه با شوراي اجرايي را گذرانده اند و قرار است از سوي وزيران عضو جي‌يي‌‌سي‌اف مصاحبه شوند.

شفاف‌سازی شرکت ملی گاز درباره خبر روزنامه دنیای اقتصاد


در پي انتشار خبري با موضوع قطع گاز نيروگاه‌هاي برق به دليل ناهماهنگي بين وزارتخانه‌هاي نفت و نيرو، روابط عمومي شركت ملي گاز با ارسال جوابيه اي، توضيحاتي ارائه كرد.

محمدرضا نعمت‎زاده، مشاور ارشد صنعتی وزیر نفت شد


وزير نفت طي حكمي، محمدرضا نعمت‎زاده را به عنوان مشاور ارشد صنعتي خود منصوب كرد.

بحث درباره کاهش بیشتر تولید نفت ضرورتی ندارد


وزير انرژي روسيه اعلام كرد كه بحث درباره كاهش شديدتر توليد نفت اكنون ضرورتي ندارد.

تغییر توافق اوپک ضرورتی ندارد


دبير كل اوپك درباره فرآيندهاي نظارتي توافق جهاني كاهش توليد نفت، اعلام كرد: تغيير چارچوب مورد قبول و كارآمد كنوني ضرورتي ندارد.

ثبت نام در همایش پوشش خطوط لوله ایران آغاز شد


به دنبال برگزاري سومين همايش تخصصي پوشش خطوط لوله ايران و دومين همايش تخصصي پيگراني خطوط لوله ايران كه قرار است يكم و دوم آبان ماه امسال برگزار شود، نامه و فرم ثبت نام به همه شركت‌ها ارسال شد.

سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو 18 تا 20 مهرماه برگزار می‌شود


سومين كنگره راهبردي و نمايشگاه نفت و نيرو با حضور شركت‌هاي بزرگ داخلي و خارجي و نمايندگان مجامع انرژي مهرماه امسال در مركز همايش‌هاي صدا و سيما برگزار مي شود.

تامین امنیت درون‌زا و حفظ سرمایه‌های انسانی ضروری است


مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي بر تامين امنيت درون‌زا و حفظ سرمايه‌هاي اجتماعي و انساني تاكيد كرد.

تولید روزانه بیش از 209 میلیون متر مکعب گاز در نفت مناطق مرکزی


مديرعامل شركت نفت مناطق مركزي، ميانگين توليد نفت در اين شركت را در 6 ماه نخست امسال، بيش از 181 هزار بشكه در روز و ميانگين توليد گاز را در اين مدت روزانه بيش از 209 ميليون متر مكعب عنوان كرد.

نقش دانشگاه صنعت نفت در ارائه خدمات آموزشی پررنگ‎تر می‎شود


سرپرست معاونت آموزش‎هاي ضمن خدمت دانشگاه صنعت نفت، از احياي ساختار سازماني اين معاونت و برنامه‎ريزي براي گسترش دامنه فعاليت‎هاي آن به منظور برگزاري دوره‎هاي آزاد و حرفه‎اي در مسير افزايش كارايي كاركنان خبر داد.

تولید روزانه بیش از 209 میلیون متر مکعب گاز در نفت مناطق مرکزی


مديرعامل شركت نفت مناطق مركزي، ميانگين توليد نفت در اين شركت را در 6 ماه نخست امسال، بيش از 181 هزار بشكه در روز و ميانگين توليد گاز را در اين مدت روزانه بيش از 209 ميليون متر مكعب عنوان كرد.

ارمنستان خواهان افزایش خرید گاز از ایران است


معاون اول رئيس جمهوري در نشست خبري مشترك با نخست وزير ارمنستان گفت: تهران و ايروان در باره انتقال خط سوم برق و افزايش صادرات گاز مذاكره كردند.

وزارت نفت از مقررات و استانداردهای جذب نیرو چشم پوشی نمی‌کند


موضوع به كارگيري دانش آموختگان دانشگاه نفت در وزارت نفت، از سوي بر خي رسانه‌هاي مخالف دولت، مورد توجه قرار گرفته است. اعتراض‌ها به نحوه استخدام آن دسته از دانش آموختگاني است كه در گروه الف اين دانشگاه قرار گرفته‌اند و براساس مقررات، بايد در مرحله مصاحبه به منظور جذب در وزارت نفت شركت كنند.

سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو پایان یافت


آيين پاياني سومين كنگره راهبردي نفت و نيرو عصر امروز (چهارشنبه، ۱۹ مهرماه) با اهداي لوح سپاس به حاميان اين كنگره برگزار شد.

شرکت ملی گاز ایران می تواند به یک برند جهانی تبدیل شود


معاون وزير نفت در امور گاز گفت: شركت ملي گاز ايران يكي از معدود شركت‌هايي است كه اكنون مي تواند به يك برند ملي و جهاني تبديل شود.

تولید 1000 مگاوات برق از گازهای مشعل در فاز 12 پارس جنوبی


مديرعامل شركت بهينه سازي مصرف سوخت گفت: بر اساس تفاهم‌نامه امضا شده ميان ايران و ايتاليا، از گازهاي مشعل‌ فاز 12 پارس جنوبي، در 2 مرحله برق توليد مي‌شود كه سرانجام به حدود يكهزار مگاوات مي‌رسد.

مدیریت اکتشاف برای امضای قراردادهای بلندمدت پژوهشی با دانشگاه‎ها


مدير امور اكتشاف شركت ملي نفت ايران اعلام كرد: اين مديريت براي گسترش همكاري و امضاي قراردادهاي بلندمدت پژوهشي با دانشگاه‎ها آمادگي كامل دارد.

مدیریت اکتشاف برای امضای قراردادهای بلندمدت پژوهشی با دانشگاه‎ها


مدير امور اكتشاف شركت ملي نفت ايران اعلام كرد: اين مديريت براي گسترش همكاري و امضاي قراردادهاي بلندمدت پژوهشي با دانشگاه‎ها آمادگي كامل دارد.

مدیریت اکتشاف برای امضای قراردادهای بلندمدت پژوهشی با دانشگاه‎ها


مدير امور اكتشاف شركت ملي نفت ايران اعلام كرد: اين مديريت براي گسترش همكاري و امضاي قراردادهاي بلندمدت پژوهشي با دانشگاه‎ها آمادگي كامل دارد.

بیش از کمبود منابع مالی، در مدل کسب و کار مشکل داریم


مدير سرمايه‌گذاري و كسب و كار شركت ملي نفت ايران معتقد است كه مشكل صنعت نفت ايران نه كمبود منابع مالي، كه بهره‌وري پايين و تنظيم نشدن رابطه مالي در بخش‌هاي مختلف و نگاه به شركت ملي نفت ايران به عنوان يك مركز هزينه است.

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و مخابرات تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند


شركت‌ ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي و شركت مخابرات ايران به‌منظور ارتقاي بستر ارتباطي جايگاه‌هاي عرضه سوخت و مراكز داده، تفاهم‌نامه همكاري امضا كردند.

پژوهشگاه، سرمایه ارزشمند صنعت نفت است


رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، اين پژوهشگاه را به واسطه حدود 60 سال سابقه فعاليت و برخورداري از سرمايه انساني متخصص و متعهد اندوخته گرانبهاي دانش و تجربه، سرمايه ارزشمند صنعت نفت خواند و اظهار اميدواري كرد اين مجموعه، بيش از پيش در خلق ارزش افزوده براي اين صنعت موثر باشد.

«درخشش نفت» بر دیوارهای دانشگاه صنعتی شریف


مجموعه‌اي از تابلو عكس‌هاي تاسيسات صنعت نفت ازسوي اداره كل روابط عمومي وزارت نفت به دانشكده شيمي و نفت دانشگاه صنعتي شريف اهدا شد.

آلمان در سیاست‌های انرژی از آمریکا پیروی نمی‌کند


يكي از مديران ارشد وزارت امور اقتصادي و انرژي آلمان اعلام كرد كه اين كشور در سياست‌هاي انرژي خود از ديگر كشورها الگوبرداري نمي‌كند.

بازدهی اقتصادی پالایشگاه نفت آبادان افزایش می‌یابد


سخنگوي كميسيون انرژي مجلس ضمن تشريح سفر به شهرهاي خرمشهر و آبادان و بازديد از تاسيسات نفتي اين مناطق، گفت: با جذب سرمايه حداكثري و استفاده از فناوري‌هاي نو مي‌توانيم شاهد بازدهي اقتصادي بيشتري از پالايشگاه آبادان باشيم.

تکلیف توسعه میدان چنگوله روشن می‎شود


با توجه به ارائه نتايج مطالعات شركت‎هاي گازپروم‎نفت، دي‎ان‎او و شركت ملي نفت تايلند درباره ميدان چنگوله به شركت ملي نفت ايران و جمع‎بندي نتايج اين مطالعات در كميته شوراي مخازن اين شركت، به نظر مي‎رسد تكليف توسعه اين ميدان در آينده‎اي نزديك روشن شود.

دسترسی دریانوردان شرکت ملی نفتکش به اینترنت فراهم شد


مديرعامل‎شركت ملي‎نفتكش ايران از تحقق يكي از خواسته‎هاي مهم دريانوردان اين شركت براي نخستين بار در كشور خبر داد و گفت: همه دريانوردان ناوگان اين شركت طي يك برنامه‎زمان‎بندي كه در چند روز آينده اجرا خواهد شد، به اينترنت پرسرعت دسترسي پيدا مي‎كنند.

روند توسعه صنعت پتروشیمی در پسابرجام شتاب گرفت


معاون وزير نفت با اشاره به تغيير فضاي كسب و كار با اجرايي شدن برجام گفت: با لغو تحريم‌هاي ايران، روند توسعه صنعت پتروشيمي دوباره شتاب گرفته و موقعيت مناسبي براي تكميل زيرساخت‌ها و تامين الزام‌هاي مورد نياز جهش دوم اين صنعت فراهم شده است.

حضور 940 رسانه در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات


بيست و سومين نمايشگاه مطبوعات از امروز (جمعه، پنجم آبان‌ماه) به مدت هشت روز در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) تهران ميزبان علاقه‌مندان و اهالي رسانه خواهد بود.

حادثه پالایشگاه تهران با حضور مسئولان وزارت نفت بررسی می‌شود


رئيس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي از حضور مسئولان وزارت نفت براي بررسي حادثه پالايشگاه نفت تهران در اين كميسيون خبر داد.

گردش اطلاعات باعث بهره وری بیشتر و حفظ کرامت انسانی می شود


پروژه ارتباط مستقيم با هيئت مديره و مديران عامل شركت‌هاي گاز استاني خراسان رضوي، فارس، اصفهان و تهران به صورت ويدئوكنفرانس و زنده، با حضور معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز، راه اندازي شد.

بهبود وضع معیشتی کارکنان قرارداد مدت‎موقت در دستور کار وزارت نفت


به منظور اجرايي‎كردن سياست‎هاي وزير نفت در زمينه بهبود وضع معيشتي كاركنان قرارداد مدت‏ موقت، اقدام‌هايي در دستور كار وزارت نفت قرار گرفته و در حال انجام است.

اهمیت بالای خط ششم سراسری برای تامین گاز کریدور غرب و صادرات گاز


بهره برداري از خط ششم سراسري علاوه بر آنكه نقش بسزايي در تامين گاز كريدور غرب كشور و صادرات گاز به عراق دارد، در كنار ساير خطوط انتقال، ظرفيت انتقال گاز در كشور را نيز تا سقف 750 ميليون مترمكعب در روز افزايش مي دهد.

گردش اطلاعات سبب بهره‌وری بیشتر و حفظ کرامت انسانی می‌شود


پروژه ارتباط مستقيم با هيئت مديره و مديران عامل شركت‌هاي گاز استاني خراسان رضوي، فارس، اصفهان و تهران به صورت ويدئوكنفرانس و زنده، با حضور معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز، راه اندازي شد.

اهمیت بالای خط ششم سراسری برای تامین گاز کریدور غرب و صادرات گاز


بهره برداري از خط ششم سراسري علاوه بر آنكه نقش بسزايي در تامين گاز كريدور غرب كشور و صادرات گاز به عراق دارد، در كنار ساير خطوط انتقال، ظرفيت انتقال گاز در كشور را نيز تا سقف 750 ميليون مترمكعب در روز افزايش مي دهد.

کمیته مدیریت بحران شرکت ملی حفاری روزانه تشکیل جلسه می‌دهد


دبير كميته مديريت بحران شركت ملي حفاري گفت: با هدف شتاب بخشي به عمليات مهار فوران چاه 147 رگ سفيد، اين كميته تا پايان عمليات مهار چاه 147 رگ سفيد روزانه تشكيل جلسه مي‌دهد.

روش‌های مختلف مهار حریق چاه شماره 147 فرآیند زمانی خاص خود را دارد


مديركل روابط عمومي وزارت نفت بيان اين‌كه روش‌هاي مختلفي براي مهار آتش چاه شماره ۱۴۷ ميدان نفتي رگ سفيد انتخاب شده است، گفت: انتخاب هر روش فرآيند زماني خاص خود را دارد.

مدیریت دانش یکی از مهم‌ترین سرمایه‌های سازمانی به شمار می‌آید


مديرعامل شركت انتقال گاز ايران گفت: برگزاري همايش علمي كاربردي در سطح شركت انتقال گاز، امكان مستندسازي و اشتراك دانش فردي و منطقه‌اي بين مناطق 10 گانه را فراهم خواهد كرد.

آمادگی ایران برای همکاری با آذربایجان در بخش اکتشاف نفت در دریای


رئيس جمهوري، جذب سرمايه‌ و همكاري‌هاي تجاري ايران و آذربايجان در زمينه‌هاي مختلف را مثبت خواند و گفت: ايران آمادگي دارد تا همكاري‌هاي خود با آذربايجان در ديگر بخش‌هاي صنعتي از جمله سوآپ نفت و گاز، اكتشاف و توليد نفت در حوزه درياي خزر را گسترش دهد.

ضرورت توسعه صنایع پایین دستی گاز در کشور


مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي گفت: توسعه صنايع پايين دستي گاز به‌ويژه سي ان جي مي تواند ارزش افزوده بالايي براي كشور ايجاد كند.

پشتیبانی کامل HSE شرکت ملی نفت از عملیات اطفای حریق چاه ۱۴۷ رگ سفید


سرپرست مديريت HSE و پدافند غيرعامل شركت ملي نفت در تشريح عمليات اطفاي حريق چاه ۱۴۷ رگ سفيد، گفت: تيم‌هاي عملياتي در منطقه حضور دارند و در صورت نياز تيم‌هاي پشتيبان به محل حادثه اعزام مي‌شوند.